T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Samsun Gazi Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Samsun Gazi Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Nasıl Muayene Olurum?

Güncelleme Tarihi: 14/02/2019

 HASTANEMİZDE NASIL MUAYENE OLABİLİRSİNİZ?

Hastanemizde iki şekilde muayene olabilirsiniz:

1.Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden (MHRS) 182’yi arayarak randevu alabilirsiniz. Konu hakkında ayrıntılı bilgi için http://www.mhrs.gov.tr adresine bakabilirsiniz.

2.Hastaneye bizzat başvurmuşsanız:

-Hastanemize başvuracak hastaların hasta kabul ve diğer işlemlerini eksiksiz ve hızlı bir şekilde yaptırabilmeleri için T.C. kimlik numarasını gösteren resmi kimlik (nüfus cüzdanı, ehliyet veya kurum belgesi) istenecektir. Lütfen yanınızda getirmeyi UNUTMAYINIZ.

-Hastalarımız önce bilgisayar kaydını yaptırmak üzere muayene olmak istediği polikliniklere başvuracaklar ve kayıt işlemlerini ilgili doktorun sekreterinden yaptırabileceklerdir.

-Muayene  için size verilen sıra numarasını poliklinik kapılarının üstünde bulunan numaratörden takip ediniz.

-Muayene olan hastaların mahremiyeti açısından, poliklinik giriş kapısı üstündeki hasta çağrı ekranı üzerinde isminiz yanmadıkça lütfen içeriye girmeyiniz.

-Muayene sonrasında doktorunuz tarafından size verilen tahlil, röntgen, vb. istemleri bilgisayar ortamına girildikten sonra  ilgili birimlere gidip yaptırabilirsiniz.

-Ücretli hasta iseniz vezneye uğrayarak doktorunuzun size vermiş olduğu tahlil, röntgen.vb. ücretini yatırınız ve ilgili birimlere gidip tetkiklerinizi yaptırabilirsiniz.

-Biyokimya ve mikrobiyoloji tetkikleri için ‘’Kan Alma Birimi’’ne; röntgen, tomografi, MR,vb.  tetkikler için bu birimlerin sekreterliklerine  kaydınızı yaptırarak lütfen ilgili bölüme gidiniz.

-Sizden istenen kan tahlili sonuçlarınız, röntgen, MR, vb. işlemlerinizin raporları bilgisayar ortamından ve PACS sunucusundan otomatik olarak doktor tarafından bilgisayar üzerinden görülebilmektedir.

-Sonuç almak için lütfen sıra beklemeyiniz.Gitmiş olduğunuz poliklinik sekreterleri size yardımcı olacaktır.

GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZLE…